Bu nasıl pastane? İçinde bir tane bile tatlı yok!

Dışarıya taşan mis gibi taze kek ve krema kokusu, vitrine yansıyan pastel renkli fırınlar, fırınlardan çıkan buhar, raf dolusu kek kutusu görüntüleri… Eğer tüm bu ipuçlarını takip edip Johnny Cupcakes mağazasına nefis bir cupcake yeme hevesiyle adım atarsanız hayal kırıklığına uğrarsınız. Zira içeride satılık bir tek cupcake dahi yok. Ama merak etmeyin. İçeride karşılaşacağınız detaylar sizi şaşırttığı kadar mutlu etmeye de yeter. Söz konusu Johnny Cupcakes olduğunda bahsi geçen bambaşka bir marka/ ürün deneyimi de ondan. Ya da şöyle diyelim, mağazadan dışarıya geri çıktığınızda başka türlü doymuş olmanız garanti.

Burası aslında bir t-shirt mağazası. İçeride satın alınacak ürünün dışında her şeyin tıpkı bir pastane gibi kurgulandığı ezber bozan bir t-shirt mağazası. Bir fenomene dönüşen, t-shirtlerini almak için insanların geceden mağaza önünde kamp kurduğu, 2000’den fazla kişinin logosunu dövme olarak vücudunda taşıdığı Johnny Cupcakes’i bu kadar ünlendiren de işte tam bu ters köşe pazarlama mantığı.

2001 yılında kapılarını açan Johnny Cupcakes’in kurucusu Johnny Earle, bu markanın öncesinde tam 16 farklı iş denemiş. T-shirt için çıkış noktası ise kuru kafa yerine bir cupcake yerleştirerek tasarladığı logo olmuş. Yani herkesin bildiği bir ifadeyi sempatikleştirmiş. Bu hamle ise t-shirt’lerinin hızlıca satılmasının önünü açarken markaya da kimliğini vermiş.

…………..

Makalenin tamamını okumak için buraya tıklayın lütfen.

Henüz bir yorum yapılmamış

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.