Robb Report- Aralık 2015

Bu ay Robb Report için özel bir hediye dosyası hazırladım. Yılbaşında stil sahibi erkeklere alınabilecek hediye altrenatifleri için bu yazıya bir göz atın. :)

Makaleden Ufak Bir Alıntı:

Toka Farkı

Stefano Ricci İtalyan lüks yaşam biçimini centilmen bir tarz çerçevesinde işleyen isimlerden bir tanesi. Marka maskülen dokularda olduğu kadar, fonkisyonelliği ön planda tutarak tasarladığı ürünler ile de göz dolduruyor. Zira Stefano Ricci’nin mağazası yılbaşı için hediye olabilecek sayısız alternatifle dolu. Mağazada dikkat çeken parçalardan bir tanesi ise kesinlikle değişebilir tokalı kemer. Bu özel kemer beraberinde iki ayrı toka alternatifi ile birlikte geliyor. Stefano Ricci’nin amblemine gönderme niteliğindeki kartal figürlü toka hem altın hem de gümüş renginde çalışılmış. Kıyafetinizin tonlarına, saatinize veya ayakkabınızdaki detaylara göre uygun bulduğunuz tokayı seçip kemere iliştirmek mümkün. Kemerin kayışı ise krokodil derisinden üretilmiş. Kayış için renk seçenekleri arasında siyah ve lacivert bulunuyor. Stefano Ricci’nin farklı okazyonlara eşlik edebilecek kıvamda tasarladığı bu özel ürün kesinlikle övgüyü hak ediyor.

rr-aralik-2Kalpak Mevsimi

Yılbaşı ve ardından gelen haftalarda, kış tüm gücüyle kendini hissettirirken şıklıktan ödün vermeyen bir tarz benimsemek isteyenler için Zilli doğru adres. Marka özellikle farklı renk ve doku alternatiflerinde tasarladığı kalpaklar ile beğeni topluyor. Yılbaşı için de nefis bir hediye seçeneği oluşturabilecek bu sıra dışı ürün, markanın kendi ismini taşıyan mağazalarında satışa sunuluyor. Kalpakların başa iliştirilen kısmı için genellikle kaşmir tercih edilmiş. Ürün lacivert, siyah, gri gibi renk alternatifleri barındırıyor. Kalpakların esas cazibe unsuru ise alın, ense ve kulak kısımlarında kullanılan kürk detayı. Kunduz ve vizon kürkünün tercih edildiği bu özel parçalar şıklıkta birbirleri ile yarışıyor. Kalpakların kulak kısımları iyice soğuk havalarda açık bırakılırken, daha ılık zamanlarda içlerindeki sistem sayesinde birbirine kenetlenerek kalpağın tepe kısmında toplanabiliyor. Bu da ürüne daha uzun süreli bir kullanım periyodu katıyor. Kalpakların iç astarı için ise ipek tercih ediliyor.

Tasarım Gözlük

Bu yılbaşı kendinize veya sevdiklerinize çok özel bir hediye vermek isterseniz kapısını çalacağınız marka Brioni olsun. Zira erkek giyimde rafine şıklığın öncülüğünü üstelenen İtalyan marka, kıyafetleri kadar aksesuar tasarımları ile de öne çıkıyor. Şu sıralar Brioni Nişantaşı mağazasına konuk olan özel gözlük de bu tasarımlardan bir tanesi. İlk bakışta modern tasarımı ile beğeni toplayan gözlüğün esas cazibe unsuru ise hikayesi. Zira Brioni’nin 70. yılına övgü niteliğinde tasarladığı “Gold Edition 70” isimli özel bir ürün bu. %100 el yapımı olan gözlükten sadece 70 adet üretilmiş. İstanbul’da ise, şehrin rakamsal sembolüne gönderme yaparak, bu serinin sadece 34. kreasyonu satışa sunuluyor. Gözlük 24 ayar beyaz altın kullanılarak tasarlanmış. Lensleri platin kaplama olan gözlüğün sapları için ise kemik tercih edilmiş. El yapımı ceviz ağacı kutusu içinde sergilenen ve üzerinde 34. üretim olduğunu belirten armayı gururla taşıyan bu gözlük sadece stil sahibi olmayı değil koleksiyonerlik ruhunu sevenleri de kucaklıyor.”

Henüz bir yorum yapılmamış

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.