TimeOut- Nisan 2017

Şimdi o gri eşofman altını yavaşça bir kenara bırakın; çünkü Poplin sizi ev içindeyken de stil sahibi olmaya davet ediyor. TimeOut Nisan sayısında 3 arkadaşın girişimi olan bu yepyeni markayı anlattım.

Makaleden Ufak Bir Alıntı:

“………….

Kendilerini evcimen kişilikler olarak tanımlayan Işıl, Duygu ve Ayça lise yıllarından beri tasarıma meraklı. Çantadan elbiseye kadar birçok farklı parça tasarlamışlar. Öyle ki, dikiş makinesi başında toplandıkları sayısız akşamları var. Ama ne zaman ki Işıl yatarken giymek üzere kendine bir gömlek ve şort dikmiş “Aradığımız fikri bulduk,” demişler. Onlarınki karmaşık fizibiliteler ve agresif büyüme planlarına sırtını dayamadan ortaya çıkan, samimiyetten beslenen bir girişim. Poplin imzalı parçaların DNA’sında ise rahatlık, dinginlik ve yalınlık var.

Poplin’in ürünleri geleneksel yöntemlerle dikiliyor; doğal kumaşlar ve yerel kumaş üreticileri tercih ediliyor. İtalya’da ev giyiminin seneler boyunca bir numarası olan poplin kumaşını sıkça kullanıyorlar. Marka da ismini bu kumaştan alıyor. Sevdikleri bir diğer kumaş ise keten görünümü ve pamuklu formuyla ilgiyi hak eden flam. Huzurlu bir ev ortamını çağrıştıran yumuşak tonlar da Poplin’in renk skalasında başrolde. Kendilerini evcimen kişilikler olarak tanımlayan Işıl, Duygu ve Ayça lise yıllarından beri tasarıma meraklı. Çantadan elbiseye kadar birçok farklı parça tasarlamışlar. Öyle ki, dikiş makinesi başında toplandıkları sayısız akşamları var. Ama ne zaman ki Işıl yatarken giymek üzere kendine bir gömlek ve şort dikmiş “Aradığımız fikri bulduk,” demişler. Onlarınki karmaşık fizibiliteler ve agresif büyüme planlarına sırtını dayamadan ortaya çıkan, samimiyetten beslenen bir girişim. Poplin imzalı parçaların DNA’sında ise rahatlık, dinginlik ve yalınlık var.

Poplin’in ürünleri geleneksel yöntemlerle dikiliyor; doğal kumaşlar ve yerel kumaş üreticileri tercih ediliyor. İtalya’da ev giyiminin seneler boyunca bir numarası olan poplin kumaşını sıkça kullanıyorlar. Marka da ismini bu kumaştan alıyor. Sevdikleri bir diğer kumaş ise keten görünümü ve pamuklu formuyla ilgiyi hak eden flam. Huzurlu bir ev ortamını çağrıştıran yumuşak tonlar da Poplin’in renk skalasında başrolde. 

…………

Gündem sebebiyle evde geçirdiğimiz saatler eskiye göre çok daha fazlayken Poplin’in koleksiyonlarına bir göz atmanızda fayda var. Hem son dönemde moda, ev giyiminin etkisi altında epey kalmadı mı? Hissettiğiniz gibi giyinmek her geçen gün daha da ön plana çıkmıyor mu? Kazakların üzerine geçirilen saten gecelikler, çizgili pijamadan esinlenen alt üst takım kombinler… Bakarsınız Poplin’in koleksiyonlarından seçtiğiniz sade şıklık size evin dışında bile eşlik eder.”

Makalenin tümünü buradan okuyabilirsiniz.

Henüz bir yorum yapılmamış

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.