TimeOut- Aralık 2016

Başak Dizer Tatlıtuğ ve Deniz Marşan’ın yeni projesi Room+Rumours ‘ı merak edenlere… Bu ayki TimeOut’ta yazdım. Room+Rumours’dan beklentiniz yüksek olsun!

Röportajdan Ufak Bir Alıntı:

“Deniz Marşan ile Başak Dizer Tatlıtuğ ne alışveriş ne de eğlence dünyasına uzak isimler değil. Onları ta Aşk-ı Memnu günlerinden beri tanıyoruz. Stilleri ile on binlere ilham veren ikili şimdi de sizi Nişantaşı’nda taze açtıkları Room + Rumours’a, alışverişin sanat ve lezzet ile harmanlanan yeni nesil yorumu ile tanışmaya bekliyor.

roomStilin samimiyetle yoğrulduğu bir mekan burası. İçeriye adım atar atmaz kendinizi bir mağazada değil de birilerinin sizi düşünerek özenle seçtiği parçaların sergilendiği bir odada hissediyorsunuz. Askıda duran her ürüne tek tek düşünülerek karar verildiği aşikar. Modern dokusunu eklektik detaylar ile süsleyen Room + Rumours’ın esas alamet-i farikası ise şüphesiz size sunduğu 360 derece deneyim fırsatı. Buraya alışveriş yapmak veya bir şeyler atıştırmak için, çalışmak ya da cumartesi gecenizi renklendirmek için, veya sadece ilham almak arzusuyla gelebilirsiniz.

Açılışının hemen ardından, restoranının cam çatısı rengarenk sonbahar yaprakları ile süslü mekana girdik ve bu yepyeni konsepti sizin için deneyimledik.

-TimeOut: Room + Rumours nasıl başladı?

-Başak Dizer Tatlıtuğ: Aslına bakarsanız Room + Rumours bir hayal olarak birlikte çalışmaya başladığımız ilk yıldan beri içimizde yeşeriyordu. İlk adım olarak birkaç sene önce Nişantaşı’nda showroom’umuz Room’u açtık. Şimdi ise onun yanına Rumours eklendi ve ikisi bir arada İstanbul’a yepyeni bir soluk getirdi. Bu yeni konseptin hayalini kurarken hem sevdiğimiz ürünleri sattığımız bir konsept mağaza, mağazanın içerisinde sanatı destekleyen bir alan, hem kendi ürün seçkimizden oluşan bir showroom, hem de müziğinden yemeğine her detayıyla bizi yansıtan bir café olsun ama hepsi de bir çatı altında bulunsun istedik. Room + Rumours böylece şekillendi.

-TimeOut: Room + Rumours’ı hazırlarken nelerden ilham aldınız? Burayı nasıl hayal ettiniz?

-Deniz Marşan: Bize en çok ilham veren gezdiğimiz yerler ile orada gördüğümüz yenilikler. Room + Rumours’ı “içerisinde mutlu hissedeceğimiz bir yer” mottosu ile hayal ettik ve tüm detayları buna göre kurguladık. Buraya gelenler, stilleri nasıl olursa olsun, kendi zevklerine uygun bir parça bulabilsinler, lezzetli yemek, kokteyller ve çalan müzik eşliğinde içeride günün her saati rahat ve mutlu hissetsinler istedik. Room + Rumours kapıdan girdiğiniz andan itibaren beş duyuya hitap eden, yüksek enerjili ve samimi bir mekan.

-TimeOut: İçerideki dekorasyon ve kıyafetler kime hitap ediyor?

-Başak Dizer Tatlıtuğ: Mağaza bölümünde, modayı körü körüne takip eden veya belirlediği mağazalar ne sunarsa düşünmeden alan kişilerden ziyade stil sahibi ya da stil arayışı içinde olanlara yönelik parçalar var. Bu düşünce ile satın alma yaptığımız için her şeyin çok sınırlı sayıda olmasına da dikkat ediyoruz. Bu da mağazadaki ürünlerin sürekli devinim halinde olmasına olanak veriyor. Aslında şöyle ifade etmek de mümkün; giydiklerini başkalarında görmek istemeyenlere hitap ediyoruz. ………..”

Henüz bir yorum yapılmamış

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir