TimeOut- Ocak 2016

Merhaba TimeOut! Ben geldim. :) Bundan sonra her ay bir markanın hikayesi ile karşınızdayım. İlk makalemde Türkiye çıkışlı nefis bir çanta markasını kaleme aldım. Kia Ora’nın hikayesini anlattım.

Makaleden Ufak Bir Alıntı:

“……….. İlk sezonunda yedi farklı modelle karşımıza çıkan Kia Ora tasarımları tamamen el yapımı. Ürünler İstanbul’da üretiliyor, moda takvimine uygun olarak senede iki koleksiyon hazırlanıyor. Deriyi deriyle süslemekten hoşlanan Kia Ora’nın elinde şekillenen tüm tasarımlar ‘abartısız şıklık’ mottosunu benimseyenlerin vazgeçemeyeceği türden. Koleksiyonun hemen hepsinde kullanılan deri şeritler markanın imzası haline gelmiş bile. Böylece tüm büyük aksesuar markaları gibi çantalarını benzerlerinden ayırabiliyorlar, bunu doğal yollarla başarmış olmaları da cabası.

………… 

Ceylan ile Melis tasarımları için ilhamı hayatı besleyen her şeyde bulabildiklerini söylüyor. “Bu bir yaprağın rengi de olabilir, yerdeki bir karo deseni de. Hatta telefonlarımızın film rulosu sevdiklerimizin fotoğrafları yerine bize ilham veren bu karelerle dolu.”

Kia Ora’ya göre 2016’da da bir önceki seneye damgasını vuran püskül detayı cazibesini koruyacak. Dönem olarak 70’ler ön planda. Zira Kira Ora’nın da tasarımlarında sıkça yer bulan süet de bu zaman aralığının bir getirisi. Tasarımcılar önümüzdeki yılın şu an yükselmekte olan ‘küçülen çanta’ trendine ayak uyduracağı görüşünde. Ancak boyutlar küçülürken ergonominin de bir başka odak noktası olacağına inanıyorlar. Tıpkı kendi koleksiyonlarındaki gibi… Uzun veya kısa olarak kullanılabilecek şekilde çift saplı modeller, hafifliği ile fark yaratan, bizi günden geceye taşıyabilecek çantalar 2016’nın kazananları olmaya aday.”

Henüz bir yorum yapılmamış

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir