Originel- 9 Eylül 2015

Originel’in bu sayısında en sevdiğim markalardan biri olan Marchesa’nın güzel haberlerine yer verdim. Elbiselerine bayıldığımız Marchesa geçtiğimiz günlerde ürün gamlarına ayakkabıyı da katacaklarını açıkladı. 16 Eylül’deki NY Moda Haftası’nda görücüye çıkacak koleksiyonu bu yazıda anlattım. Ancak benim esas üzerinde durduğum Marchesa’nın neden böylesine bir product extention’a gitmek istediğiydi….

Yazıdan Ufak Bir Alıntı:

“………………………… Georgina Chapman ve Keren Craig’in Marchesa markasını bu şekilde genişletmelerinin altında hem duygusal hem de parasal faktörler var. Sonuçta markanın esas ürünü gece elbiseleri; ve her gece elbisesi tamamlanmak için bir çift ayakkabıya ihtiyaç duyuyor. Marchesa seksapeli yüksek stilettolarını tasarlarken sevenlerine, “elbisenizi yine bizim imzamızla üretilen bir ayakkabı ile tamamlayın” diye sesleniyor. Elbisenin yine aynı marka ile kombinlenmesi, “total look” (bütün görünüm) olarak adlandırılan akıma markayı yaklaştırırken, mevcut ve potansiyel müşterilere de Marchesa’nın kapısından girmek için yepyeni bir sebep daha sunuyor. Bu da elbet daha çok satış ve markanın ulaşacağı daha kalabalık bir müşteri kitlesi demek.

            Üstelik markanın etki alanını bu şekilde genişletmek, Marchesa’nın kendini bir “life-style brand” olarak konumlaması açısından da son derece önemli. ……………………………”

Henüz bir yorum yapılmamış

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir